Çarşamba, 16 Nisan 2014

Son Dakika
POLAT: ADAYIMIZ BELLİ PDF Yazdır ePosta
HÜSEYİN KÖMÜR tarafından yazıldı   
Cuma, 31 Ağustos 2012 13:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Murat Polat, adı Tokat Belediye Başkan aday adayı olarak geçen Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan’a teklif götürdüklerini ancak Yenihan’ın bu teklifi kabul etmeyerek Erbaa’dan aday olacağını söylediğini açıkladı. Polat, Tokat merkez için adaylarının belli olduğunu belirtti.

MHP İl Başkanı Murat Polat, parti binasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “BDP’li Milletvekillerinin PKK’lı teröristlerle kucaklaşmasının ardından partileriniz BDP’li vekillerin dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi. Siz neler düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya MHP’li Polat, “terörle ilgili dokunulmazlığın kaldırılması bizim çok önceden berri politikalarımızdan birisiydi. Ama gelinen süreçte teröre bulaşmasından ötesinde resmen sadece ellerinde silah yok. Bence acilen BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılmalı ve bölücülük terör suçlarından yargılanmalı gerektiğini parti olarak ifade ediyoruz. Her şehit cenazesinde çıkıp devlet aleyhine, şehitler aleyhine, millet aleyhine sürekli laf konuşmaları halkımızı derinden etkilemeye başlamıştır. Bundan dolayı AK Parti’nin de CHP’nin de destek vermesi gerektiğini, ülkenin milli birlik ve beraberliği için ve bölünmez bütünlüğü için destek vermeleri gerekir” dedi.

“Adayımız belli”

MHP’li Polat, yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, “Mayıs ayında yaptığımız açıklamada Tokat için adayımızın belli olduğunu ve bunu da genel başkanımızla paylaştığımızı söylemiştik. Tabi bundan önce adaylık düşünen arkadaşlarımız vardı. Ama adayımız belli olduğu için şu an iki üç arkadaşımızın müracaatları var. Ama şunu sürekli söylüyoruz adayımız belli. Biz buna iki üç yıl önce karar vermiştik. Seçimlere yakın zamanda muhalefetteki bir partinin aday tespit etmesinin zaman açısından uygun olmadığını düşündük. Onun için adayımızı bir yıl önceden açıklayıp yola almasını, ekibini düzmesini, projelerini halka anlatmasını, halka bütünleşmesinin bir yıl önceden açıklayacağımızı ilk yönetim dönemimizde karar vermiştik” diye konuştu.

“Yenihan’a teklif götürdük”

Adı Tokat Belediye Başkanlığı aday adayı geçen Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan’a teklif götürdüklerini söyleyen Başkan Polat, şöyle konuştu: “Tabi Ahmet Yenihan kendini göstermiş, dört dönemdir belediye başkanlığı yapan başkanımız. Sadece Belediyenin alt yapısı ile ilgilenmemiş, istihdamı çözmüş. Ahmet Yenihan başkanımıza biz teklif ettik. Buraya gelmesi çok hoş olurdu, hiç reklam yapmamıza gerek olan birisi değildi. Ama Ahmet Yenihan Erbaa aşığı bir belediye başkanımız. Erbaa’dan kopmak istemiyor. Geçen dönemlerde milletvekilliği bile düşünmedi. Ahmet başkanımız 5’inci döneminde de 6’ıncı döneminde de Erbaa’ya hizmet etmek istiyor. Ve ilk başkanlığı aldığı günkü kadar da heyecanlı birisi. Tabi buraya biz aday edebilseydik çok mutlu olurduk, Tokatlı kazanırdı. Ama adayımızı da tanıttığımız zaman sizlerinde Tokat halkının da kabul göreceği ve birazda sürpriz olacak bir isim”

 

Bunlari Biliyor musunuz

Dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi bambu, bir günde 90 cm kadar uzuyor.
Cumhuriyet ahlâki fazilete dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.
Kemal Atatürk - 1925

İstatistik

mod_vvisit_counterBugün1259
mod_vvisit_counterDün4915
mod_vvisit_counterBu Hafta11867
mod_vvisit_counterBu Ay89014
mod_vvisit_counterToplam5860771