Perşembe, 17 Nisan 2014
ÇİMEN KEBAP HAYIRLI OLSUN PDF Yazdır ePosta
HÜSEYİN KÖMÜR tarafından yazıldı   
Cuma, 15 Temmuz 2011 12:23

Mustafa Çimen ve Gürsel Somuncu;nun işletmeciliğini yaptığı Çimen Kebap Restoran Tokat Şubesi, Vali Şerif Yılmaz ve birçok renkli simanın katılımı ile açıldı.

Açılışa Vali Şerif Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Yardımcısı Mustafa Bandırmalı, Tokat Baro Başkanı Faruk Bostancı, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kenan Kara, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Eroğlu, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşması için kürsüye gelen İşletmeci Mustafa Çimen, “1980 yılında küçük bir barakada köfteci olarak sektöre adım atan Çimen Kebap, bugün İç Anadolu Bölgesi’nin tanınan nezih mekanları arasında yerini almıştır. Çimen Kebap bulunduğu şehrin misafir odası sayılan sıcacık bir yaşam merkezidir.” Dedi.

İşletmenin ortaklarından Gürsel Somuncu ise bu işletmeye 2011 yılının Mayıs ayında dahil olduğunu söyleyerek, “Elimizden geldiği kadar bu hizmet sektöründe 30 kardeşimizi istihdam ederek, Tokatlı hemşerilerimize bu markayı ağız tadıyla ikram etmek istiyoruz. Bizim için en önemlisi istihdam alanı sağlamak. Biliyorsunuz müteşebbisi kolay değil. Günümüzde iktisatçıların yaptıkları çalışmalara göre bir işçinin istihdamı bize 50 – 60 bin liraya mal oluyor. Burada 30 tane kardeşimizi istihdam edip hem Tokat’a bir iş sahası kazandırmak, hem de bu yörede iyi bir hizmet alanı oluşturmaktı.” Şeklinde konuştu.

Açılan iş yerini istihdam açısından değerlendiren Vali Yılmaz ise “Son zamanlarda ilimizde gerek sanayi sektöründe, özellikle son bir yıl içerisinde açtığımız yeni fabrikalarla ve buna dayalı olarak hizmet sektöründe gelişme var. Geçtiğimiz günlerde yine açılışına katıldığımız hemen bitişiğimizde olan ulusal düzeyde üretim yapan bir firmamızın açılışını yapmıştık. İlimizde yapılan işlerin doğru gittiğini bizlerin bu yolda gitmemiz gerektiğini gösteren en önemli işaretlerden birisinin bu gelişimler olduğunu düşünüyorum. İlimizde hem istihdamı hem kaliteyi arttıran, dışarıdan gelecek olan turist sayısını arttıran ki en fazla uğraştığımız turizm sektörü ile ilgili alan çok önemli. Hizmet sektöründe duyduğumuz eksikliğin giderilmesi anlamında da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Komşu ilimiz olan Sivas’ta da olan bu kuruluşu Tokat’ta açtıklarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Bunlari Biliyor musunuz

Eskimo dilinde kar yağışlarının farklarını tarif etmek için kullanılan yirmiden fazla sözcük vardır.
Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
Kemal Atatürk - 1925

İstatistik

mod_vvisit_counterBugün3290
mod_vvisit_counterDün3941
mod_vvisit_counterBu Hafta17839
mod_vvisit_counterBu Ay94986
mod_vvisit_counterToplam5866744